booster testosteronu

Last Updated on

Według badania opublikowanego w czasopiśmie medycyna Nowej Anglii, przeprowadzonego przez naukowców z Boston university medycyny i Bostońskiego centrum medycznego, wysoki poziom testosteronu może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Testosteron-standardowe leczenie dla osób starszych o ograniczonej sprawności ruchowej, chociaż w ostatnim czasie stosowania tego hormonu są wykorzystywane przez sportowców, dążących do szybkiego zwiększania swojej masy mięśniowej.

W pracy 209 mężczyzn w wieku powyżej 65 lat, cierpiących na problemy mobilności, były badane w ciągu dziewięciu miesięcy. W celu przezwyciężenia tych trudności oddano 106 testosteronu; jeszcze 103 zostały przetworzone placebo. W czasie badania doszli do wniosku, że 22% osób, które brały leki z testosteronem wykazały jeden lub kilka zdarzeń, które mają sercowo-naczyniowe skutki uboczne, w porównaniu z mniej niż 5% członków grupy, którzy byli leczeni placebo, chociaż poprawiają swoją sprawność fizyczną w nogach i klatce piersiowej.

booster testosteronu

Rozbieżność między grupami częstości występowania niepożądanych zjawisk, które pozostawały sercowonaczyniowymi podczas interwencji sześć miesięcy, spadła w okresie obserwacji trzech miesięcy po okresie interwencji.

Praca otwiera dyskusję o tym, czy będą miary testosteronu w przyszłości przydatne dla oceny możliwości choroby sercowo-naczyniowe, co pozwala traktować je jako wysokie dawki tego hormonu (574 ± 403 nanogram na decylitr) jako nowego układu sercowo-naczyniowego czynnika ryzyka.

Testosteron w sportowym świecie

Niestety, w ostatnich latach testosteron jest coraz częściej wykorzystywany jako doping metody w sporcie. Przy zastrzyki testosteronu i innych pochodnych masa mięśniowa wzrasta szybko, ale związane z nim skutki uboczne, należy poważnie wziąć pod uwagę.

Stosowanie testosteronu u sportowców sztucznie utrudnia pracę mięśnia sercowego. Jeśli to zwiększenie objętości dzieje się z powodu ciągłych ćwiczeń fizycznych, infuzji (ilość krwi, docierający do mięśnia sercowego) zwiększa się równolegle. Ponieważ to nie jest tak, ten związek traci równowagi, co prowadzi do braku przepływu krwi i zmniejszenia dopływu tlenu, co sprzyja powstawaniu niedokrwienia. To komórki cierpienie może być wystarczająco silne, aby spowodować śmierć komórki i tkanki, do której on należy (martwica). Nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe lub prokoagulatorische efekt.

Testosteron w sportowym świecie

“Z czasem, kiedy można być skrócony z zarządzanie testosteron, przerost miocito, ale jest mało prawdopodobne, zwłóknienie bierze” – wyjaśnia dr Araceli Boraíta, członek SEC, cardióloga sportu i członek consejo Superior de Deportes (CSD), “oprócz przerostu mięśnia sercowego, które zbyt dużo testosteronu produkuje również sztywność mięśnia sercowego i rozkurczowy dysfunkcja komór, jednocześnie przyczynia się do nadciśnienia tętniczego” – mówi specjalista.

Nadciśnienie tętnicze jest częstym problemem u sportowców, którzy prowadzą testosteronu, co przyczynia się do zatrzymywania płynów. Zawodnik musi utrzymać swoje ciśnienie w normalnym zakresie. Jeśli nie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

“Najlepsze rozwiązanie to osiągnąć bardziej naturalny masy mięśniowej, która jest praktykowane regularnie, nie próbując znaleźć fałszywe skurcze, które mogą być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia i naszego serca” – podsumowuje dr Boraíta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here