Co powinieneś wiedzieć o dyskopatii?

Dlaczego lewa ręka boli? Drobne bóle w lewej ręce często są normalną częścią procesu starzenia. Jednak, jeśli ból w lewej ręce Co powinieneś wiedzieć o dyskopatii? lub niezwykłe, to może być oznaką poważnego problemu medycznego. To może być objawem urazu, który wymaga leczenia, lub, w najgorszym przypadku, może być objawem zawału serca. Znajomość możliwych przyczyn i cech bólu w lewej ręce może pomóc osobie, aby dowiedzieć się, na co reaguje ciało, i określić, kiedy należy zwrócić się o pomoc lekarską.

Co powinieneś wiedzieć o dyskopatii?

W tym artykule wyjaśniamy przyczyny bólu w lewej ręce. Możemy również opisać inne objawy, które mogą pomóc osobie określić główny problem dla każdej z następujących powodów.

Zawał serca

Ból w lewej ręce może być objawem zawału serca, kiedy występuje wraz z innymi objawami. Zawał serca występuje, gdy część mięśnia sercowego jest uszkodzona Co powinieneś wiedzieć o dyskopatii? lub całkowicie przestaje działać z powodu braku tlenu.

Zawał serca

Większość zawałów serca występuje w wyniku zwężenia tętnic wieńcowych. Tętnice zwężają się z powodu nagromadzenia się płytki nazębnej. Jeśli kawałek blaszki oderwany od ściany tętnicy, może odciąć tlen przepływ krwi do serca, powodując atak serca.

Ból w lewej ręce jest jednym z najczęstszych objawów zawału serca. Nerwy, które pochodzą z serca, i tych, które pochodzą z ręki, wysyłają sygnały w te same komórki mózgu, i to sprawia, że mózg nie izolować źródło bólu.

To zjawisko, zwane bólem, wyjaśnia, dlaczego człowiek, mający atak serca, może czuć ból Co powinieneś wiedzieć o dyskopatii? w ręce, a nie czuć jej w piersi.

Amerykański kierowy skojarzenie (AHA) zaleca zadzwonić pod numer 911, jeśli nagły ból w lewej ręce pogarsza się przez kilka minut, lub jeśli pojawia się wraz z każdym z następujących objawów:

 • dyskomfort w centrum klatki piersiowej, który trwa dłużej niż kilka minut lub pojawia się i znika
 • ból, drętwienie lub pewien dyskomfort w plecach, szyi, szczęki lub dolnej części brzucha
  duszność lub ból w klatce piersiowej
 • niestrawność
 • nudności lub wymioty
 • ogłuszenie
 • nagłe poty lub gorąca

Dyskomfort w klatce piersiowej jest najczęstszym objawem zawału serca u mężczyzn i kobiet. To wygląda na ciśnienie, sztywność, napełnianie, pieczenie lub ból, który stopniowo zwiększa się.

Jednak kobiety częściej niż mężczyźni doświadczają inne objawy, kiedy u nich zawał serca, takie jak duszność, nudności, które mogą być nieprawidłowo związane z wirusem, zaburzenia żołądka lub stresem.

Jeśli człowiek doświadcza nagłej kombinację nudności, wymioty, duszność lub ból w dolnej części brzucha, pleców lub szczęki, powinien natychmiast szukać pomocy medycznej.

Angina

Ludzie, którzy doświadczają serca dławica piersiowa, czują dyskomfort lub ból w wyniku tego, że serce dostaje mniej tlenu, niż jest potrzebne do pracy. W tym samym czasie, gdy czują ból w lewej ręce, mogą również pojawić się objawy na ramionach, szyi, plecach lub szczęki. Dławica piersiowa również może być odczuwane jako niestrawność.

Angina

Dławica piersiowa-to nie jest atak serca; jednak jest oznaką problemów z sercem. Zwykle dzieje się, gdy tętnice wieńcowe zapobiegają zapychaniu się lub kurczą.

Istnieją dwa główne rodzaje uderzeń:

Stabilna dławica piersiowa
Stabilna dławica piersiowa jest przewidywalne i może być kontrolowana. To dzieje się cały czas co najmniej 2 miesięcy i tylko podczas wysiłku fizycznego lub stresu emocjonalnego.

Okoliczności te robią więcej wysiłku do serca, co oznacza, że potrzebujesz więcej tlenu, niż pozwalają zwężone tętnice. Wypoczynek może pomóc człowiekowi w leczeniu stabilnej angina. Jeśli to konieczne, lekarz może przepisać lek, zwany nitrogliceryny, dla relaksu tętnic.

Niestabilna dławica piersiowa

Ten typ uderzeń bardziej nieprzewidywalny i niebezpieczny. Może się to zdarzyć, nawet gdy człowiek odpoczywa, bo serce nie stale otrzymuje tlen, niezbędny do pracy.

Niestabilna dławica piersiowa-to znak, że człowiek jest narażony na atak serca. Medyczny specjalista musi ocenić osób z niestabilną dławicą piersiową w izbie.

Ból mięśniowo-uraz mięśni

Ból w lewej ręce, prawdopodobnie nie jest wynikiem problemów kardiologicznych, jeśli masz następujące dolegliwości:

 • ból ma “ostre” jakość i trwa zaledwie kilka sekund
 • ból spowodowany ruchem lub dotknięciem
 • czuje ból tylko w małym obszarze ręce
 • dyskomfort utrzymuje się bez innych objawów w ciągu kilku godzin lub dni

Zamiast tego ból może być objawem urazu kości lub tkanki ręki, barku lub łokcia.

Jednak, nawet jeśli dobrze znasz te ewentualne ból mięśniowo-bóle mięśni stanu, może być trudne, aby określić, czy występuje ból w lewej ręce, z powodu kontuzji lub atak serca. Niektóre czynniki ryzyka dla obu, takie jak wiek, aktywność fizyczna, również są takie same.

Z tych powodów ważne jest, aby nie próbować self-diagnose sobie kontuzji lub wykluczyć serdeczne problem bez pomocy medycznej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here