DOMOWE SPA ZA NIEWIELKIE PIENIĄDZE JEST W ZASIĘGU TWOICH MOŻLIWOŚCI

Last Updated on

Marzy Ci się relaksujący weekend wypełniony zabiegami pielęgnującymi Twoje zabiegane ciało oraz umysł? Spójrzmy prawdzie w oczy, nie zawsze możemy sobie pozwolić na odpoczynek w takim stylu nie tylko z powodu prozaicznego braku czasu. Co prawda warto od czasu do czasu udać się na wybrany masaż do ulubionego salonu kosmetycznego, jednak czasem potrzebujemy czegoś więcej by móc przez dłuższy czas skupić się  jedynie na tym, czym właśnie się zajmujemy i ukoić przemęczone zmysły.

Poza tym, nie każda z nas lubi wypady do miejsc, gdzie na każdym kroku spotyka się nieznajome osoby, przez co efektywny relaks jest zwyczajnie niemożliwy (i nawet najlepszy – również kosztowny – masaż tego nie zmieni). Dlatego też aby móc oddać się w pełni pielęgnacyjnym rytuałom potrzeba czasem innych środków, które pozwolą na wymarzony odpoczynek bez dodatkowego harmonogramu opłaconych zabiegów kosmetycznych. Co powiesz na domowe SPA, gdzie w zaciszu czterech ścian zadbasz zarówno o swoją sferę fizyczną, jak i psychiczną? Nie potrzebujesz do tego długich i skrupulatnych przygotowań, wystarczy, że odpowiednio rozeznasz temat i zorganizujesz sobie odpowiednio długi czas wolny (np.: całą sobotę). Po spędzonych kilku godzinach jedynie w towarzystwie swoim oraz pachnących olejków – satysfakcja gwarantowana!

DOMOWE SPA ZA NIEWIELKIE PIENIĄDZE JEST W ZASIĘGU TWOICH MOŻLIWOŚCI

ZADBAJ O SZCZEGÓŁY

Brew pozorom, to właśnie szczegóły niejednokrotnie składają się na idealną i spójną całość, co łatwo zauważyć w perfekcyjnie dopracowanych wnętrzach z pierwszych stron gazet. W przypadku Twojego wymarzonego dnia przeznaczonego wyłącznie Twojemu dobremu samopoczuciu, z pewnością będzie podobnie. Zadbaj o miły klimat i ulubione detale w tym wyjątkowym dniu. Dzień wcześniej przygotuj sobie ulubione przekąski, sprawdź czy masz w domu ulubioną herbatę i wybierz ulubione świece zapachowe. Porozkładaj je w miejscach, w których zamierzasz przebywać a w łazience przygotuj już dodatkowo wszystkie potrzebne kosmetyki. Jeśli lubisz dłużej pospać, pozwól sobie na to (nawet jeśli to sobota…) i rozpocznij swoją pielęgnację od ulubionego śniadania i muzyki. Filiżanka kawy to Twój obowiązkowy punkt poranka? Zabierz jąs zatem do łazienki i zacznij działać.

WYMARZONA KĄPIEL

Rozpocznij zabieg pielęgnacyjny od dokładnego peelingu ciała oraz twarzy, po czym przygotuj odpowiednią dla siebie kąpiel. W zależności od tego jakie są Twoje potrzeby, możesz przygotować kąpiel nawilżającą, oczyszczającą czy relaksującą, która z powodzeniem zastąpi te w renomowanych salonach SPA. Do odpowiednio ciepłej wody użyj wybranego naparu i olejków, które nie tylko ukoją zmysły ulubionym zapachem ale i odżywią, oraz nasycą skórą wartościami odżywczymi. Zwłaszcza po wcześniejszym peelingu Twoja oczyszczona skóra w większym stopniu będzie mogła przyjąć wszystkie ich dobrodziejstwa. Na twarz nałóż wybraną maseczkę, zapal święcę i wskakuj do wanny. Twoja kąpiel pielęgnacyjna powinna trwać minimum godzinę. Nie masz pomysłu na odpowiednią dla siebie kąpiel – Co powiesz na tę w mleku i miodzie? Z pewnością się nie zawiedziesz.

WYMARZONA KĄPIEL

OTULONA ZAPACHEM

Po wyjściu z wanny nie zapomnij o delikatnym masażu. Początkowo możesz czuć się niepewnie, ale wykorzystując ulubiony olejek  i poświęcając każdej części ciała trochę czasu, docenisz swój wysiłek. Delikatnie wymasuj swoje ciało, stopy, skórę głowy oraz skronie. Po zabiegu nie zapomnij o pielęgnacji paznokci. Estetyczny manicure z pewnością utrzyma Twój pozytywny nastrój na dłużej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here