JAK ZACHOWAĆ LETNIĄ OPALENIZNĘ NA DŁUŻEJ

O letnią opaleniznę zaczynasz zabiegać już początkiem czerwca i zależy Ci aby pozostała z Tobą jak najdłużej? To prawda, że skóra muśnięta słońcem sprawia, że zęby wydają się bielsze, a ona sama wygląda zdrowiej i pięknie prezentuje się w towarzystwie tak modnej w tym sezonie białej garderoby. Jeśli więc osiągnęłaś swój cel w tym roku i poziom nasycenia swojej opalenizny wydaje Ci się optymalny, zadbaj teraz o to aby towarzyszyła Ci jeszcze przez jakiś czas. 

Eksperci podkreślają, że to w jaki sposób pracowałaś na swoją opaleniznę ma kluczowe znaczenie w jej trwałości. Jeśli w trakcie opalania używałaś kremów ochronnych z najniższym możliwym filtrem by jak najszybciej się opalić, a Twoja skóra po powrocie z plaży była zaczerwieniona i mocno Cię piekła, raczej nie licz na to, że Twoja opalenizna zostanie z Tobą najdłużej. Trwałości opalenizny sprzyja wolne opalanie, oraz regularna ekspozycja na słońce pod ochroną dobrej jakości kremu z filtrem o wysokim faktorze. 

ZADBAJ O SKÓRĘ PO POWROCIE Z WAKACJI

A nawet już podczas wakacyjnych wojaży nie zapomnij o stosowaniu kosmetyków nawilżających po odświeżającym prysznicu a nawet delikatnym peelingu. Twoja wysuszona po kąpieli słonecznej skóra tylko Ci za to podziękuje. Jeśli tylko przestrzegałaś zasad bezpiecznego opalania i nie musiałaś w pośpiechu biec do sklepu po kefir, który miał pomóc Ci złagodzić podrażnienia skóry, wszystko jest w porządku. Dobrym pomysłem jest też zakup kosmetyków nawilżających dobrej jakości, które nie tylko odpowiednią nawilżą Twoją skórę ale również będą łagodne i naturalne. Jeśli możesz i lubisz, pomyśl o naturalnym maśle shea czy maśle kakaowym, które bardzo dobrze sprawdzają się podczas regeneracji skóry zmęczonej słońcem. Oprócz odpowiednich kosmetyków pij dużo wody, to dodatkowo nawilży Twój organizm co powinnaś dość szybko zauważyć. Odpowiedni poziom nawilżenia Twojej skóry oraz usunięcie warstwy martwego naskórka, pomoże Ci wyeksponować i zdrowo podkreślić brązowy koloryt Twojej skóry.ZADBAJ O SKÓRĘ PO POWROCIE Z WAKACJI

PAMIĘTAJ O DIECIE

To, że zbilansowana i zdrowa dieta na co dzień jest warunkiem koniecznym by nasza skóra prezentowała się promiennie i zdrowo, chyba wszystkie wiemy. Nie inaczej będzie w przypadku chęci podkreślenia zdobytej opalenizny, bowiem istnieją produkty, który pomogą Ci na dłużej zatrzymać taki stan rzeczy. Jeśli słyszałaś o beta-karotenie jako przedłużaczu opalenizny, w tym miejscu podpowiadamy: tak, jest to ogromny pomocnik w utrzymaniu ładnej opalenizny na dłużej. Znajdziesz go w korzeniu marchwi, więc tak naprawdę nie potrzebne są Ci żadne dodatkowe suplementy z tym składnikiem. Marchew możesz spożywać pod każdą postacią, dokładnie tak jak lubisz: na surowo, duszoną lub w formie tłoczonego soku. Pamiętaj tylko o regularnym jej spożywaniu, co będzie miało również pozytywny wpływ na Twój układ pokarmowy.PAMIĘTAJ O DIECIE

PODKREŚL KOLORYT

Pomogą Ci w tym bronzery, balsamy z drobinkami odbijającymi światło i garderoba w jasnym kolorze. Możliwości masz mnóstwo, ważne jest tylko to, abyś w wybranej opcji czuła się komfortowo i atrakcyjnie. Niektóre panie w trakcie zimowego sezonu lubią sięgnąć po samoopalacz, który pozwala powrócić do wakacyjnej opalenizny w takim stopniu, jak podczas wakacyjnych dni. Na rynku kosmetycznym każda zainteresowana znajdzie samoopalacz odpowiedni do twarzy i ciała, w adekwatnym dla siebie i łatwym sposobie aplikacji.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here