kwasy hialuronowy

Last Updated on

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie. Zaliczone jako polisacharyd (typ węglowodanowy), kwas hialuronowy występuje w wysokich stężeniach w skórze, stawach i oczach, gdzie ona jest rozmazywany i dostaje hydrat tkaniny.

Kwas hialuronowy jest również dostępna jako suplement diety z  formy połączenia. Ponieważ poziomy kwasu hialuronowego zmniejsza się w miarę starzenia się, suplementów kwasu hialuronowego mogą pomóc leczyć lub zapobiegać zdrowie, związanego z procesem starzenia się.

Niektóre z tych stwierdzeń najlepiej poparte badaniami, niż inne. Inne w znacznym stopniu lub graniczą z pseudonauki. Oto niektóre z tego, co mówią aktualne badania:

kwasy hialuronowy

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Kwas hialuronowy-lepka ciecz, która, między innymi, pomaga smarować суставное przestrzeń. U osób z ciężką chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych iniekcji forma kwasu hialuronowego, zwana, może złagodzić ból i sztywność w krótkim okresie.

Mniej bezpieczne jest use kwasu hialuronowego spożycie przez usta. Z tym mówi, wiele małych badań wykazały obiecujące.

Wśród nich w badaniu 2015 roku, opublikowanym w Rheumatology International, poinformował, że trzymiesięczny kurs doustnego гиалуронового dodatek pod nazwą Oralvisc zaproponował ulgę dorosłych z zapaleniem stawów kolanowych. Wśród 40 osób w badaniu u pacjentów z Oralvisc był silny spadek zapalnych białek (tzw. cytokiny), a także zwiększone stężenie kwasu hialuronowego w stawowego płynach.

Badanie 2017 roku w Journal of Medical Food poinformował, że doustna sformułowanie miała podobne efekty. Wśród 72 dorosłych z zapaleniem stawów kolanowych, którzy ukończyli badanie, pacjentów, otrzymujących doustne гиалуронаны, mieli niższy poziom bólu, poprawa jakości snu i znaczne zmniejszenie stosowania leków przeciwbólowych w porównaniu z tymi, którzy otrzymali placebo.

Zmarszczki Skóry

Dostępne są dane o tym, że przyjmowanie kwas hialuronowy ma “leczniczych” właściwości, które mogą poprawić koloryt skóry i zmniejszyć cienkie linie i zmarszczki.

Według badania 2017 roku w klinicznej, kosmetycznych i badań dermatologii, 60 kobiet i mężczyzn z nogami doświadczali zmniejszenie głębokości i ilości zmarszczek, a także poprawę połysku i elastyczności skóry po 12 tygodniach leczenia jamy ustnej . Stosowano dwie różne stężenia, z których każdy był 120 miligramów (mg) dziennie.

Ciekawe, że przy wyższej koncentracji wyniki były podobne, niż przy niższej koncentracji, choć i w krótszym czasie.

W badaniu 2017 roku w czasopiśmie Journal of Evidence Based Complementary and Alternative Medicine odnotowano również, że dodatek kwasu hialuronowego, zawierająca biotyna, witamina c, miedź i cynk, poprawia elastyczność skóry, tekstury i wilgotność 20 kobiet w wieku od 45 do 60 lat przez 40 dni. Oprócz zmniejszenia głębokości zmarszczek, kobiety zanotowali wzrost wilgotności skóry na 24,43%.

Zmarszczki Skóry

Możliwe Skutki Uboczne

Z powodu braku badań niewiele wiadomo na temat długoterminowego bezpieczeństwa suplementów kwasu hialuronowego. Jednak przegląd badań w czasopiśmie odżywianie 2016 roku pokazał, że z 13 badanych prób klinicznych u żadnego z 760 mężczyzn lub kobiet, uczestniczących w nim, nie odnotowano żadnych istotnych skutków ubocznych.

To nie musi wskazywać na to, że doustna kwas hialuronowy jest całkowicie pozbawiona skutków ubocznych. Po wstrzyknięciu kwas hialuronowy znany ból głowy, zawroty głowy, świąd, покалыванием lub obrzęk. To samo teoretycznie może wystąpić z doustnej kwasem hialuronowym, choć lekko ze względu na niższe dawki.

W rzadkich przypadkach, kwas hialuronowy może spowodować uczulenie. Ponieważ niektóre formy kwasu hialuronowego pochodzą z grzebienia, osoby uczulone na kurze pióra, białka jaj lub jaj, należy użyć dodatek z rozwagą. (Inne formy kwasu hialuronowego są syntetyzowane bakteryjne fermentacją.)

Doustne należy unikać u osób z historią nowotwór. Według badania 2016 roku w badaniu klinicznym leków, kwas hialuronowy może przyczynić się do wzrostu komórek i teoretycznie może zwiększyć ryzyko nawrotu raka.

Bezpieczeństwo leków u dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących matek nie jest zainstalowany. Również nie wiadomo, czy kwas hialuronowy interakcji z innymi lekami lub dodatkami.

Dawkowanie i przygotowanie

Suplementy kwasu hialuronowego można łatwo znaleźć w internecie lub w dowolnej ilości aptek, sklepów ze zdrową żywnością lub w sklepach w dodatkach. W przeciwieństwie do iniekcji kwasu hialuronowego, nie trzeba recepty.

Większość suplementów kwasu hialuronowego są sprzedawane w tabletki, kapsułki lub formie softgel, choć jest też kilka smaku i bez smaku ciekłe kompozycje. Niektóre over-the-counter środki do leczenia zapalenia stawów oraz zawierają kombinację kwasu hialuronowego, glukozaminy i siarczan chondroityny.

Nie ma uniwersalnych zaleceń właściwych stosowania doustnej kwasu hialuronowego. Niektórzy producenci zalecają, aby codziennie 200 mg leku, podczas gdy inne mogą obsługiwać do 1000 mg dziennie.

Pomimo twierdzenia przeciwne, nie ma żadnych dowodów na to, że wyższe dawki prowadzą do lepszych wyników. W rzeczywistości, większość badań klinicznych ograniczyły codzienne przyjmowanie kwasu hialuronowego nie więcej niż 240 mg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here