MASZ KRUCHE PAZNOKCIE I ŁAMLIWE WŁOSY? SUPLEMENTY DIETY MOGĄ OKAZAĆ SIĘ POMOCNE

Last Updated on

Która z nasz nie marzy o długich, lśniących i mocnych włosach oraz o efektownych paznokciach bez wykorzystania współczesnych osiągnięć w dziedzinie manicure? Niestety, nie zawsze matka natura jest dla nas łaskawa a i wiele jest w życiu każdej kobiety okresów, które niekorzystnie wpływają na kondycję i wygląd kobiecych atrybutów. Nim sięgniesz po pierwszy z brzegu suplement diety, na którego reklamę telewizyjną lub radiową często trafiasz w ciągu dnia, dobrze się zastanów. Dobry suplement diety może okazać się pomocny jedynie w niektórych przypadkach.

Zwłaszcza, że specjaliści są zgodni co do podstawowego założenia: w pierwszej kolejności należy zlokalizować przyczynę aktualnego stanu rzeczy. Jeśli nigdy nie miałaś gęstej czupryny i musiałaś uważać na dietę, bowiem odstępstwa od normy szybko odbijały się na wyglądzie Twoich paznokci, może już czas by odwiedzić sprawdzonego specjalistę, który wskaże na co zwrócić uwagę? Urodziłaś, karmisz piersią lub może masz ostatnio bardzo dużo spraw na głowie? Zmiany hormonalne, przewlekły stres lub ogromny wysiłek to również czas, kiedy należy starannie o siebie zadbać. Łatwo powiedzieć, ale rzeczywiście warto mieć na uwadze czas, kiedy nasz organizm dostaje w kość o wiele mocniej niż kiedykolwiek.

MASZ KRUCHE PAZNOKCIE I ŁAMLIWE WŁOSY? SUPLEMENTY DIETY MOGĄ OKAZAĆ SIĘ POMOCNE

ZAPYTAJ FARMACEUTĘ

Nie chcesz tracić czasu na wizytę u specjalisty a jedynie uzupełnić niedobór składników, których brakuje w Twojej codziennej diecie? Oczywiście, że możesz udać się do apteki i spróbować porozmawiać z farmaceutą. Z pewnością poleci Ci coś odpowiedniego, jednak jeśli dysponujesz wolną chwilą w ciągu dnia, dobrze jest wcześniej poszperać w internetowych zasobach by być świadomą, na co zwrócić uwagę przy wyborze suplementu. Bez większych problemów znajdziesz więc za pomocą wyszukiwarki wartościowe opracowania składów dostępnych na rynku suplementów diety. Nie każdy reklamowany preparat zawiera potrzebne i skuteczne składniki, oraz nie każdy preparat zawiera potrzebne składniki w odpowiednich dawkach. To ważne, bowiem niejednokrotnie Twój suplement może okazać się kosztowną kuracją, która nie przyniesie w żadnym stopniu pożądanych rezultatów. Z pewnością również natrafisz na opinie, że jednak nie powinno odkładać się wizyty u specjalisty w nieskończoność, zwłaszcza, jeśli problem nasila się lub po czasie przeprowadzonej kuracji nie maleje. Może zdarzyć się tak, że w Twoim przypadku konieczne będzie wdrożenie specjalistycznych preparatów.

ZAPYTAJ FARMACEUTĘ

W DOMOWYM ZACISZU

Wybrałaś suplement lub wykupiłaś receptę zgodnie ze wskazaniem specjalisty? W zaciszu domowym również możesz wspomóc kurację, dzięki której włosy i paznokcie staną się Twoją prawdziwą wizytówką. Kosmetyki naturalne dobrej jakości to Twoi sprzymierzeńcy, a wiele ze skutecznych preparatów możesz przygotować za pomocą składników znajdujących się w kuchni. Słyszałaś już  o tym, że kuracja z wykorzystaniem siemienia lnianego może zdziałać cuda? Możesz dodawać go do potraw, koktajli lub stosować bezpośrednio na włosy w formie maseczki. Pierwszych efektów możesz spodziewać się po kilku tygodniach i sądząc po pozytywnych komentarzach, zdecydowanie warto wytrwać w jego regularnym stosowaniu. Porozmawiaj ze swoją zaufaną fryzjerką i dowiedz się, co możesz jeszcze zrobić by pielęgnacja włosów i paznokci przyniosła Ci przede wszystkim korzyści. Dowiedz się jaki masz rodzaj włosów i jak możesz zabezpieczyć kosmyki przed wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych – przecież nawet pora roku ma wpływ na kondycję naszych włosów.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here