Tribulus

Dawkowanie Tribulus Dane są niewystarczające, aby zaoferować dawki. Historia Tribulus

Owoce Tribulus od tysiącleci stosowane w medycynie ajurwedyjskiej (Indie) i tradycyjnej medycynie azjatyckiej (Chiny, Japonia, Korea itd.), głównie do leczenia niepłodności i zaburzeń seksualnych zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. W Europie tribulus mają zostały od dawna stosowane do zwalczania hormonalnej niewydolnością serca. W Chinach przypisuje mu się wiele innych cnót. Jest on używany, w szczególności w połączeniu z innymi roślinami w leczeniu zaburzeń układu moczowego, nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, a także do stymulowania produkcji mleka.

Tribulus

Na początku lat 1980-tych opinia publiczna zainteresowała się ekstrakt z owoców Tribulus, dowiedziawszy się, że bułgarskie Olimpijskich ciężarowców przypisują mu swoje wybitne spektakle. Później sławę rośliny jeszcze bardziej wzrosła, gdy producenci twierdzili, że poprawia seksualną wydajność. Ekstrakt Tribulus dziś wpisany na listę składników wielu produktów sprzedawanych do tego celu.

Aktualna tendencja producentów ekstraktów tribulus polega na normalizacji ekstraktów do 40 % saponin, które będą aktywne składniki owoców.

Badania Tribulus

Niepewna skuteczność poprawa wyników sportowych. W celu promowania sprzedaży swoich produktów na podstawie tribulus producenci i dystrybutorzy promują badania przeprowadzone w Bułgarii na początku lat 1980-tych. Poinformowano, że tribulus mają zostały zwiększa poziom różnych hormonów steroidowych, w tym testosteron, DHEA i estrogenów, co wpływa korzystnie na wyniki sportowe. Badania te, już od dawna, mają bardzo względną wartość z powodu stosowanych metod, które już nie spełniają nowoczesnych standardów. Ponadto,dwa małe klinicznych badania, opublikowane w 2000 roku, nie potwierdziły te dane 1, 2.

Badania Tribulus

Wreszcie, australijskie badania opublikowane w 2008 roku, wykazały, że tribulus mają zostały nie wpływa ani na wzrost siły mięśniowej, ani na utratę tłuszczowej masy, ani na poziom testosteronu w mocz3. Po 5 tygodniach intensywnego treningu naukowcy naprawdę nie zaobserwowano żadnej różnicy między grupą, która brała 450 mg ekstraktu Tribulus w dzień, i tej, która przyjmowała placebo.

Niepewna skuteczność poprawę sprawności seksualnej. Twierdzenia o tym, że tribulus mają zostały zwiększa sprawność seksualną, częściowo zasilane badaniami pokazującymi, że ekstrakty Tribulus zwiększają poziom hormonów płciowych zwierząt laboratoryjnych (szczury i króliki)7 i mają pozytywny wpływ na ich seksualne zachowanie 4-6.

Żaden z tych efektów nie zaobserwowano u ludzi. Młodzi, zdrowi mężczyźni brali tribulus mają zostały w ciągu 4 tygodni, bez żadnych zmian hormonalnych 8. Porównywalne wyniki uzyskano wśród kobiet. Dokładne badania moczu nie wykazały żadnego wpływu na produkcję testosteronu i DHEA u dwóch ochotników, którzy brali 1500 mg Tribulus w ciągu 2 дней9.

Tradycyjne wykorzystanie tradycyjnych zwyczajów. Wyniki uzyskane in vitro lub na zwierzętach, świadczą o tym, że tribulus mają zostały lub niektóre z jego związków mogą odgrywać rolę w leczeniu układu sercowo-naczyniowego choroba10-12 i nadciśnienia tętniczego 13. Jednak przekonujące dane kliniczne nie są jeszcze dostępne. Jedyne dostępne dane odnoszą się do 1990 roku i dotyczą 473 pacjentów z choroba niedokrwienna serca. Według autorów tego badania, poziom remisji u badanych otrzymujących ekstrakt Tribulus, był wyższy niż u 67 badanych w grupie kontrolnej, leczonych klasyczną lek14. Metodologiczny jakość tego eseju pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza z powodu ograniczonej liczby badanych w grupie kontrolnej.

Ponadto, niedawne badanie eksperymentalne, jak zwykle, potwierdza korzystanie z ajurwedyjskiej medycyny Tribulus do leczenia kamieni nerkowych. Badaczom udało mi się hamować powstawanie w probówce kryształów szczawianu (składnik niektórych obliczeń), stosując ekstrakt roślina15.

Środki ostrożności

Dane są niewystarczające do ustalenia bezpieczeństwa Tribulus u kobiet w ciąży i karmiących. Skutki uboczne

Środki ostrożności

Podczas kilku wstępnych badań tribulus mają zostały nie spowodował znaczących efektów ubocznych. Jednak dane są niewystarczające do ustalenia jego bezpieczeństwa w dłuższej perspektywie.

Interakcja

Z roślin lub dodatkami

Nie wiadomo.

Interakcje z lekarstwami

Nie wiadomo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here